3 października 2020 r.

godz. 15.00-16.30 KIDS DESIGN. Miasto dzieci. Miasto jako plac zabaw.

miejsce: Galeria na Dziedzińcu, poziom 0

Prowadzenie: Kobalt migrating platform

Liczba miejsc ograniczona!

Obowiązują zapisy: http://bit.ly/pdf_2020

 

Warsztat projektowania i budowania integracyjnych placów zabawy przeznaczonych dla dzieci jak i osób z niepełnosprawnościami. Działanie zapoczątkowane jest prezentacją i szczegółowym omówieniem wybranych innowacyjnych rozwiązań i technologii opracowanych z myślą o osobach z różnorodnymi niepełnosprawnościami. W czasie aktywnej dyskusji uczestnicy przeanalizują jak mogłoby się zmienić miasto, aby sprzyjało integracji wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich wieku czy stanu zdrowia.

Uczestnicy stworzą z materiałów (m.in. pochodzących z recyklingu) wizję nowego – udoskonalonego miast zabaw. Elementom i mechanizmom służącym zabawie będą towarzyszyć opisy wyjaśniające sposoby działania zaprojektowanych przyrządów jak i całych miejsc.

Kobalt migrating platform to interdyscyplinarna inicjatywa w ramach której powstają wystawy i wydarzenia artystyczne połączone z programami edukacyjnymi, warsztaty, alternatywne przewodniki miejskie, ekologiczne notesy, raporty wizualne i ilustracje. Kobalt bada i twórczo analizuje relacje zachodzące w przestrzeniach miejskich i naturalnych, pracuje z takimi tematami jak: kultura i sztuka, architektura, ekologia, bioróżnorodność, świadomość społeczna.

Kobalt założony przez artystki – Patrycję Plich i Martę Węglińską, od końca 2018 roku zrealizował 72 warsztaty, współpracował łącznie z 20 instytucjami, festiwalami i organizacjami, a w tym z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki w Warszawie; Galerią Arsenał w Białymstoku, Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Łódź Design Festiwal, Festiwalem Malta, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.


Kids design

3.10.2020 maja 15.00-16.30

KIDS DESIGN. Miasto dzieci. Miasto jako plac zabaw