30 września 2020 r.

KIDS DESIGN. Prowadzenie / Stowarzyszenie MUA, warsztaty projektowe dla dzieci.

godz. 10.00–11.30

miejsce: Stary Browar

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: mlodyuniart@gmail.com 

 

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Czasem całkowity przypadek zmienia bieg historii. Podobno Newtona zainspirowało jabłko spadające z drzewa. Nie wiadomo, czy to prawda, ale prawdą na pewno jest fakt, że z obserwacji nawet najprostszych zjawisk w codzienności mogą powstać rzeczy niezwykłe. Podczas warsztatów twórczych skupimy się na obserwowaniu i poszukiwaniu inspiracji w codzienności, tak aby z drobiazgów tworzyć coś wielkiego i niepowtarzalnego. Nauczyciele zostaną wyposażeni w wiedzę, jak sprawić, aby każdy uczestnik ich zajęć stał się projektantem, dobrał odpowiednie materiały do swojego pomysłu i stworzył prototyp czegoś, czego jeszcze nikt przed nim nie wymyślił.

Prowadzący:

Joanna Grochulska, absolwentka Edukacji Artystycznej (2014) na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Trzykrotnie wyróżniona Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Lubi pracować z ludźmi – małymi, średnimi i dużymi. Kocha przedmioty z duszą, ładne wnętrza oraz Skandynawię.

Zuzanna Bartczak, absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktywnie działa w dziedzinie grafiki, rysunku i warsztatów twórczych. W swoich pracach przetwarza codzienność, łącząc przeszłość ze zmyśloną teraźniejszością.

Karolina Kapustka, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego na kierunkach Edukacja Artystyczna i Intermedia (2014) oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika (2017). Studia ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła działalność edukacji we współpracy m.in. z Muzeum Narodowym w Poznaniu, Poznań Design Festiwal, Festiwalem Malta, Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Autorka warsztatów twórczych, wystaw i tkanin artystycznych, nauczycielka przedszkola. Stypendystka Stypendium Artystycznego Miasta Poznania w dziedzinie Edukacji Artystycznej oraz stypendium rektora Uniwersytetu Artystycznego dla najlepszych

 


Kids design

30.09.2020 maja 10.00-11.30

KIDS DESIGN. Papier, kamień, nożyce